strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Загрозливі парникові гази досягають найвищого рівня

Парникові гази досягають найвищих рівнів Екстремальні погодні явища й потепління продовжуються, і, здається, зміна клімату на планеті ще затримаються. Метеорологи повідомляють про жахливі результати: концентрація СО2 по всьому світу досягла рекордної позначки.

« Концентрація загрозливих парникових газів у земній атмосфері досягла нового найвищого рівня », – повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) у Женеві. « Головною причиною залишаються сильні викиди вуглекислого газу СО2 », – пояснило спеціалізоване агентство ООН, посилаючись на глобальні результати вимірювання. Воно зазначає, що так званий радіаційний вплив від таких газів, як СО2 (вуглець), СН4 (метан) і N2O (діоксид азоту), що вважаються одиницями виміру, виріс на 36% у період з 1990 по 2014 роки. Викиди газів потрапляють в атмосферу, зокрема, з промисловості, із сільського господарства та від автомобільного руху.

Головна причина – горючі корисні копалини

До 2013 року ВМО повідомляла про збільшення вихлопних газів до 34%. До цих пір більша частина викидів була викликана виключно двоокисом вуглецю. Головною причиною цього вважають використання горючих корисних копалин, таких як вугілля, гас і нафта.

«Рік за роком ми повідомляли про нові рекордні показники концентрації парникових газів», – зазначає головний секретар ВМО Мішель Жаро (Michel Jarraud). « Щороку ми попереджаємо, що час вичерпується. Якщо ми все ще хочемо мати шанс контролювати підвищення температури Землі, ми повинні кінець кінцем почати діяти, щоб обмежити викиди парникових газів ».

Середній рівень СО2 перевищено

ВМО посилається на виміри Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA): концентрація СО2 у світі попереднього 2015 року перевищила середній рівень в 400 частинок на мільйон.

Ця позначка вважається серед науковців «значущою віхою» по дорозі до загрозливих змін клімату. «Незабаром середній показник в 400 частинок на мільйон ми будемо вважати за сталу реальність», – пояснив пан Жаро. Згідно з Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США, концентрація СО2, починаючи з доіндустріальної епохи, збільшилась понад 120 частинок на мільйон, половина з яких утворилась після 1980 року.

ВМО, як і програма ООН з довкілля та інші комітети експертів, вимагають від Паризької конференції з питань клімату рішучих дій зі скорочення викидів СО2. Інакше кліматичні зміни зроблять Землю «загрозливою й непридатною для життя майбутніх поколінь» , – йшлося в повідомленні ВМО.

В очікуванні угоди КОП

Загроза занадто реальна

« Двоокис вуглецю – невидимий, таким чином, ми не можемо бачити загрозу, але вона занадто реальна , – говорить Жаро.  –  Наслідки стають драматичними: екстремальні погодні умови, хвилі гарячого повітря й паводки, все вищий рівень води та її окислення в океанах. Все це відбувається з нами саме зараз, і ми на високій швидкості женемося в неясні часи ».

З кінця листопада в Парижі засідає конференція зі зміни клімату, де представники зі 195 країн хочуть домовитись про нову всесвітню кліматичну угоду зі зменшення викидів парникових газів у атмосферу.

Конвенція, яка вперше примусить нові індустріальні країни і країни, що розвиваються, до зменшення рівня викидів двоокису вуглецю, прийде на зміну Кіотського протоколу вже з 2020 року.

Читати також:  Ключове повідомлення з COP21: «Мета здається неможливою, допоки її не досягнути» COP21: У Парижі обертаються мільярди кліматичного фінансування

Для КліматІнфо переклала та підготувала Діана Ямко

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: