strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна клімату є такою ж загрозою, як і ядерна війна

Зміна клімату така ж небезпечна, як і ядерна війна Міжнародний науковий звіт, опублікований урядом Великобританії, свідчить, що загрозу від зміни клімату можна порівняти з небезпекою ядерного конфлікту.

Уряд Великобританії стверджує, що до зміни клімату потрібно ставитися так само серйозно, як і до ймовірності ядерної війни.

Науковці з США, Великобританії, Індії та Китаю у ]]> звіті ]]> , який був представлений уряду Великобританії, зазначають, що вирішення проблеми зміни клімату залежить того, наскільки ми цінуємо людське життя , зараз та у майбутньому.

Одним з провідних авторів звіту є сер Девід Кінг, колишній керівник кількох науково-дослідних підрозділів уряду Великобританії. Кінг минулого місяця виступив співавтором ]]> звіту ]]> щодо розміру інвестицій, потрібних для переходу з використання викопного пального на відновлювальну енергію до 2025 року.

У передмові до останнього звіту баронеса Енелей, міністр зовнішніх справ Британії, написала, що оцінювання загроз, пов'язаних з ядерним роззброєнням та її нерозповсюдженням, означає розуміння взаємозалежних елементів - включно з можливостями науки, намірами інших країн та системними факторами, такими як розподіл сил у регіонах.

Читати також:  Боротьба зі зміною клімату. Регіон за регіоном

"Загроза зміни клімату вимагає такої ж цілісної оцінки", - каже вона.

Цінуйте людське життя

Баронеса Енелей запитує: "Наскільки ми переймаємося впливом зміни клімату? Наскільки ефективно ми намагаємося її уникнути? Яку ймовірність її настання ми можемо допустити?.. Відповіді на ці питання частково залежать від того, наскільки ми цінуємо людське життя - зараз, та у майбутньому" .

Це не перший звіт, у якому кліматичний хаос та ядерне спустошення відносяться до однієї категорії ризику, але той факт, що він спонсорується однією з ядерних держав, є красномовним.

У звіті сказано, що найважливіше політичне рішення - скільки зусиль треба докласти до протидії зміні клімату, зважаючи на те, що ми робимо з кліматом, як він на це відреагує, як це на нас вплине, та що ми можемо зробити одне одному.

Найвірогіднішим припущенням автора, заснованим на теперішніх обставинах та тенденціях, є те, що викиди парникових газів зростатимуть протягом кількох наступних десятиліть. Потім вони стабілізуються, або повільно спадатимуть. У найгіршому випадку викиди зростатимуть протягом століття.

Зміна клімату, а також її вплив на нас є дуже невизначеним. "Важливо зрозуміти, що невизначеність нам не на користь", - зазначається у звіті. -  " Швидше за все, нам не пощастить " .

Є дві причини невизначеності ситуації: уряди не використовують наявні технології максимально; також технології не розвиваються достатньо швидко для надання керівництвам країн альтернативних варіантів поведінки, котрі можуть їм знадобитися у майбутньому.

Якщо рівень викидів буде високим

Звіт прогнозує широкі діапазони ймовірного підвищення глобальної температури та рівня моря. У випадку високих рівнів викидів, найімовірніше, температура зросте на 5°C до 2100 року, але можлива варіація від 3°C до7°C.

Можливість, що температура зросте менш ніж на 3°C, "прямує до нуля", але є шанс перевищення 7-градусної позначки не зростатиме протягом наступного століття.

Автори бачать дуже мало шансів на зниження рівня Світового океану та досить багато шансів на його підняття . Питання лише у тому, на скільки.

"У цьому столітті можливе підняття від 40 сантиметрів до 1 метра, а затримана реакція величезних крижаних щитів на потепління говорить, що згодом рівень зросте більш, ніж на 10 метрів . Ми лише не знаємо, коли саме - через століття чи через тисячу років.

Зростання температури більш ніж 4°C збільшить ризик для продовольчого забезпечення населення.

Люди погано адаптуються до поєднання високої температури та вологост і. Кліматичні умови самі по собі рідко перевищують цю здатність, але якщо температура зросте на 5-7°C, то дуже ймовірно, що у спекотних місцевостях клімат стане фатальним навіть для людей, що лежатимуть у затінку .

До середини цього століття саме лише зростання населення подвоїть кількість людей, що живуть в умовах екстремальної нестачі води .

Читати також:  А слона ми й не помітили – світова водна криза

Водна криза

Порогові величини рівня моря

Прибережні міста, згідно зі звітом, можуть вповільнити підвищення рівня моря, залежно від його швидкості та ступеня підвищення, але й досі немає інформації про ступені збільшення рівня.

Автори кажуть, що навіть теперішнє підняття температури на 0,8°C призвело до значних проблем, тож "видається, що подальше підвищення несе велику загрозу для національної та інтернаціональної безпеки " - наприклад, внаслідок екстремальної нестачі води та конкуренції за родючі землі.

Читати також:  ]]> На війну…за клімат ]]> Погана погода спричиняє громадянські війни

Міграція з деяких регіонів може стати нагальною потребою, а не вибором, і може сягнути історично безпрецедентного рівня.

"Здатність міжнародної спільноти до гуманітарної допомоги, котра вже й так максимально використовується, може бути швидко вичерпана," - таке попередження зі звіту.

Читати також:  Урядам радять готуватись до зростаючої міграції через кліматичну зміну

Ризик краху держав може помітно зрости, вразивши багато країн одночасно. Банкрутство може загрожувати навіть тим країнам, які зараз вважаються розвинутими та стабільними.

Читати також:  Економісти підтримують негайні дії по зупиненню глобального потепління Сплачуючи ціну екологічної безпеки...

Але звіт не є непохитно песимістичним. " Чесна оцінка ризику не є причиною для фаталізму ," - сказано у ньому. - "Якщо невелика зміна у кліматі може мати дуже серйозний вплив, то такі ж невеликі зміни у політиці урядів, можливостях технологій та фінансовому регулюванні можуть значно покращити ситуацію Збереження безпечного клімату для майбутнього не повинно бути поза нашими можливостями " .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Стрельникова

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: