strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зростання рівня СО2 в океанах позитивно впливає на інвазійні різновиди морських тварин

Переселення медуз Нещодавні наукові відкриття свідчать про те, що окислення океанічного середовища сприятиме переселенню таких морських організмів як водорості, медузи, краби й молюски до інших куточків планети, що призведе до руйнівних наслідків.

Мулисті, медузоподібні морські тварини нормально переносять збільшення рівня двоокису вуглецю у своєму середовищі існування, на відміну від видів, що складаються з твердих частин (наприклад, корали чи молюски), які за таких умов просто розчиняються.

Дослідження науковців Плімутського  університету   показали, що багато «неприємних» для людини тварин, такі як японська ламінарія або ундарія периста або Вакаме (Undaria pinnatifida) (на фото) і жалюча медуза (Pelagia noctiluca), добре пристосовуються до підвищеного рівня СО2 . Це пояснює, чому глобальне потепління й зміни в хімічному складі морської води сприяють розповсюдженню сотень шкідливих морських організмів.

Вакаме

У статті, опублікованій в рубриці з досліджень біологічної варіативності видів журналу Research and Reports, зазначається, що у тропіках корали стикаються з великою кількістю проблем : вицвітання, корозія, хвороби, велика кількість морських водоростей та інвазійних видів морських тварин, які в свою чергу стають активнішими внаслідок зростання рівня СО2.

Читати також:  Великий Бар’єрний риф може не пережити глобального потепління

«Зараз ми є свідками збільшення активності морського життя, яке створює проблеми: отруйні медузи і гниття водоростей », – каже професор Джейсон Холл-Спенсер (Jason Hall-Spencer), головний автор дослідження.  –  «Спираючись на синтез усіх доказів, доступних сьогодні, ми можемо передбачити проблеми, що будуть пов’язані зі зростанням рівня СО2. Для таких хвороботворних організмів як, наприклад, холера, не існує перешкод, тому морська вода, яка поступово нагрівається, згодом стане проблемою для таких міст як Лондон - ніхто не знає, як саме організми будуть розповсюджуватись».

Читати також:  Зміна клімату сприяє спалахам холери та сальмонельозу

Професор Холл-Спенсер очолив експедицію для спостереження за вулканічними ділянками Середземномор’я, аби офіційно встановити, які морські організми найкраще переносять високий рівень СО2. Він виявив, що інвазійні види водоростей і медуз активно розмножуються саме за такого рівня СО2, який зберігається у цьому десятилітті. Наприклад, на поширених по всьому світу «водоростей-вбивць» (Caulerpa taxifolia) позитивно впливає високий рівень СО2. Проте травоїдні види відмовляються харчуватися такими небезпечними водоростями, тому, найімовірніше, помирають від голоду.

У дослідженні акцентується увага на морських молюсках Crepidula fornicate, на яких окислення морських вод впливає як позитивно, так і негативно. Доказом позитивного впливу є те, що молюски поширились по всій Європі й увійшли в список ста найбільш «агресивних» видів. Водночас є факти, що доводять протилежне – чимало личинок цих молюсків гине через несформований твердий панцир.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Діана Ямко

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: