strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

5 інновацій, здатних змінити індустрію моди

Одяг майбутнього Уявіть собі майбутнє, коли ми будемо носити одяг зі шкірок апельсинів чи вирощувати текстильні волокна під водою. Ці дві та ще три інновації можуть вже скоро бути втілені у життя. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про майбутнє екологічної і довготривалої моди.

За декілька місяців поштова скринька фонду H&M «Conscious Foundation» була заповнена тисячами листів з ідеями та інноваціями. Чому? А все через нашу премію «Global Change Award» (Премія за глобальну зміну) – конкурс на найсміливіші та найяскравіші інновації, покликані зробити майбутнє фешн-індустрії екологічно безпечнішим.

Після запуску конкурсу у серпні, наше журі, що складалося із заслужених професорів, а також зірок фешн-індустрії, на кшталт, моделі і актриси Амбер Валлетта (Amber Valletta) та редакторки Франки Соццані (Franca Sozzani), відібрало п’ять переможних ідей.

«Премія «Global Change Award» змусила світ задуматися над сміливими ідеями для впровадження змін. І ось що ми отримали. У цих п’яти переможцях я побачила інновації, які можуть призвести до можливих рішень для майбутнього екологічної і довготривалої моди», - сказала Франка Соццані, головний редактор «Vogue Italia».

Ці п’ять переможних інновацій розділять між собою грант у сумі 1 000 000 євро. Але гроші будуть поділені не порівну. Протягом тижня з 1 по 7 лютого на сайті фонду H&M «Conscious Foundation» за інновацію, яка сподобалася найбільше, можна було проголосувати.  

100-відсотково цитрусовий

Апельсини можуть стати «Новим Чорним». Використання субпродуктів замість вирощування спеціальних рослин – це є чудовою можливістю для виробництва екологічних тканин та основою такої довготривалої інновації. Пряжа вироблена із субпродуктів після виробництва соків із цитрусових може бути використана для різних типів тканин та направлена на задоволення вимог високоякісного екологічного текстилю. Перші прототипи вже розроблені, а дослідження та подальші розробки ще потрібно провести, щоб поставити таке виробництво на конвеєр по всьому світові, де виробляються соки із цитрусових.

Апельсинова мода

Вирощування текстильного волокна під водою

Багато матеріалів, що застосовуються у фешн-індустрії, залишають певний слід у навколишньому середовищі. Ця інновація дозволить мінімізувати слід фешн-індустрії з допомогою використання матеріалів, які були вирощені у океанах, озерах та інших водоймищах. Адже вона не потребує використання свіжої води чи земельних ресурсів, які могли б бути використані для вирощування харчових продуктів. Ми маємо на увазі водорості, що є органічними морськими організмами, які, коли їх збирати у прибережних регіонах, надають можливість створювати нові типи сировини для виробництва відновлюваних тканин.

Волокно під водою

Автоклав для поліестеру

Поліестер – це найпопулярніше у світі волокно для виробництва текстилю та одягу, але він також і найскладніший для переробки. Така інновація дозволяє використати нові типи мікробів, які поглинатимуть відходи та створюватимуть інгредієнти, які можуть бути використані для виробництва нового поліестеру, не втрачаючи при цьому якості. Такі унікальні мікроорганізми поглинають поліестер та розбивають його на елементарні складові. Сировина може бути надалі продана виробникам поліестеру, які використають його для виробництва нових тканин. Такий процес є особливо ефективним, якщо його використати для переробки тканин, де поліестер наприклад, поєднаний із бавовною. Сьогодні це неможливий процес. Якщо така інновація буде втілена у життя, то виробники зможуть виробляти предмети одягу із 100% переробленого поліестеру та ще й за менші кошти.

Читати також:  Переробка по-гаїтянськи

Поліестер

Онлайн-ринок для продажу текстильних залишків – майданчик для їх промислового повторного використання

10-15% матеріалів, використаних для виробництва тканин, залишається у вигляді обрізків та залишків. Така інновація має на меті створення глобального онлайн майданчика, де у виробників буде зібрано та оброблено залишки матеріалів у реальному часі. Вся ця інформація буде надсилатися безпосередньо дизайнерам та надалі використана для виробництва нового одягу. Цей майданчик є допоміжним інструментом для виробників одягу, де буде зібрана інформація щодо наявних залишків, які залишились після виробництва. Таким чином, виробник матиме контакт із дизайнером, який зможе отримати ці залишки тканин для свого виробництва, а залишки не будуть потрапляти у смітник.

Текстильні залишки

Перетворення бавовни у нову тканину

Населення планети зростає, а отже зростає потреба у товарах, які зрештою потрапляють у смітник. Така інновація дозволяє використовувати нові технології, які будуть переробляти відходи, а також використовувати бавовну як сировину для виробництва нових тканин без втрати якості. Загалом це допоможе скоротити кількість сміттєзвалищ та зберегти природні ресурси, скорочуючи при цьому з усіх сторін вплив на зовнішнє середовище. Бавовна та схожі матеріали потребують незначної обробки для подальшої переробки. Наступним кроком має стати розвиток процесів до-обробки для відбору різних типів тканин, щоб конвертувати їх у нове високоякісне волокно.

Переробка бавовни у нову тканину

Читати також:  Про що вам не скажуть виробники «швидкого» одягу Вів'єн Вествуд на тему моди та фрекінгу: «Хто ці люди, що правлять світом? Я вам скажу ...»

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Ісай

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: