strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Копенгаген оголошує про вилучення капіталовкладень з індустрії викопного палива

Копенгаген дівестує Мер Копенгагена оголосив про плани вилучення інвестицій у розмірі 6,9 млрд крон (27 млрд грн  прим. перекладача)  з вугільного та нафтогазового сектору.  Якщо його пропозиція буде схвалена на засіданні Фінансового комітету, данська столиця стане першим інвестиційним фондом країни, який продасть свої акції та облігації на викопне паливо.

Фото: Bloomberg

« Копенгаген знаходиться на авансцені світової екологічної політики, отже ми докладаємо всіх зусиль, щоб у 2025 році стати першою в світі столицею, що працює без викидів СО2 . Саме тому адміністрація міста має припинити інвестування в індустрію викопного палива. Ми повинні змінити це», – повідомляє датській газеті мер міста Франк Йенсен (Frank Jensen).

«Я вважаю, що цей крок сприятиме присвоєнню Копенгагену статусу «зеленого міста», – додає він. Наразі невідомо скільки саме грошей з бюджету міста виділено на акції та облігації індустрії вироблення «брудної» енергії. Представник ради сказав виданню «The Guardian», що рішення з приводу реінвестування вилучених коштів ще не прийнято.

Ініціатива вилучення грошей з цієї індустрії зародилася в невеликій лівій партії в раді Копенгагена, перш ніж була прийнята соціал-демократом Йенсеном.

Данія проти вугілля

У минулому році Осло стало першою столицею, яка припинила інвестування в індустрію викопного палива, на той час витративши на це більше ніж 7 млн доларів. Таким чином, Осло приєдналося до зростаючого руху міст, які взяли на себе зобов'язання боротися зі зміною клімату. Найбільший у світі вугільний порт Ньюкасл в Австралії також перестав інвестувати у вугілля, нафту і газ.

Можливо в знак скандинавського суперництва Йенсен зазначає, що рішення Копенгагена може мати більш значні наслідки. «Мені невідомо, щоб будь-яка інша столиця зробила такий самий крок, як і ми», – сказав він.  –  «Але я вважаю, що інші країни також приєднаються до екологічного руху вслід за Паризькою угодою».

Читати також:  Данія знову побила світовий рекорд із використання енергії вітру

Кліматологи кажуть, що для того, щоб уникнути критичне глобальне потепління, необхідно залишити в землі близько 80% запасів вугілля, 50% нафти і 30% газу.

Артур Нес л ен (Arthur Neslen)

Читати також:  Найчистіші міста світу 11 екологічних ініціатив світових мегаполісів

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ніна Ромащенко

Редактор:  Тетяна Терещенко

Поділитись в соціальних мережах: