strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Леонардо ДіКапріо критикує нафтогазовий та вугільний сектор за «корпоративну жадібність»

Леонардо ДіКапріо у Давосі У своїй промові на Всесвітньому економічному форумі 2016 у Давосі зірка фільму «Вовк з Уолл-стріт» закликає прикладати більше зусиль у боротьбі проти зміни клімату та жертвує 15 млн доларів США на нові проекти зі збереження навколишнього середовища.

Фото: Фабріс Коффріні (Fabrice Coffrini) / AFP/GETTY IMAGES

Минулого місяця в Парижі світові лідери досягли історичної угоди, яка забезпечує конкретну основу для скорочення викидів вуглецю. Це був важливий перший крок, але до оголошення перемоги у цій боротьбі за наше майбутнє, за виживання нашої планети, ми ще далекі.

Паризька угода була для всіх нас закликом до дії, а зараз – час рухатися з далекоглядністю та наполегливістю до змін. Разом ми боремося за збереження нашого крихкого клімату від незворотної шкоди та спустошення незбагненних масштабів . Останнім часом я подорожую по світу для зйомок документального фільму про наслідки цієї кризи, яка змінює природний баланс нашої планети.

Коли я був у Гренландії та Арктиці, мене вразило, що стародавні льодовики щезають такими темпами, що навіть випереджають сценарії наукових моделей . В Індії я зустрів фермерів, які на власні очі бачили як зникли їхні культури – джерело їхнього існування буквально змили повені! Світове наукове співтовариство не має жодних сумнівів, що ці події – це безпосередній наслідок діяльності людини , і що наслідки зміни клімату у майбутньому стануть гіршими в астрономічних пропорціях.

Минулого тижня (13 січня 2016 року – прим. перекладача ) президент Обама сказав тим, хто продовжує заперечувати неспростовну науку, яка займається зміною клімату, що вони опиняться самотніми у брижі голосів, які закликають діяти. Крім того, згідно з дослідженнями, кліматичні скептики також лишаться не надто успішними. Ми просто не можемо дозволити, щоб корпоративна жадібність вугільних, нафтових і газових галузей визначала майбутнє людства!

Такі підприємства, фінансово зацікавлені у збереженні цієї руйнівної системи, заперечують і навіть приховують докази, що наш клімат змінюється. Але досить! Ви знаєте. Світ знає. За усі руйнування історія покарає саме вас. Нашу планету не зберегти, якщо не лишити викопне паливо в землі , у місці, де воно і має бути . Двадцять років тому ця проблема була описана як залежність.

Сьогодні ми маємо кошти, щоб покласти край цій залежності. Професор Марк Джейкобсон (Mark Jacobson) і команда дослідників зі Стенфордського університету довели, що ми можемо задовольнити загальний попит на енергію в світі, використовуючи існуючі технології відновлювальних джерел до 2050 року . Щоб втілити це у життя, нам необхідно проявити колективну волю і переконаність лідерів у галузях політики, бізнесу та філантропії, лідерів як ви! Такий перехід не тільки правильний для нашого світу, він економічно доцільний, і уже можливий.

Зрушення такого масштабу заощадить близько 42 трлн дол. США на світових енергетичних витратах і створить 20 млн нових робочих місць . За кілька останніх років, організації та окремі особи вже виділили 3,8 трлн доларів, щоб дивестувати свої вклади у викопне паливо і перетворили ці кошти у нові інвестиції у проекти чистих і відновлюваних джерел енергії.

Керівники на кшталт Білла Гейтса (Bill Gates), Марка Цукерберга (Mark Zuckerburg) та Джеффа Безоса (Jeff Bezos) вже пообіцяли допомогти збудувати майбутнє без викидів. Я прошу вас приєднатися до них, оскільки якщо ми зробимо нашу частину справи і спільно із сміливими лідерами, ми зможемо досягти відчутного прогресу!

Мова не тільки про перехід, який неминучий, а й про його важливість для майбутнього нашої планети. Це підводить мене до іншої сторони цього надважливого питання, до зворотної сторони – до екологічної кризи ... захисту останніх природних екосистем нашої планети. Екосистем, завдяки яким ми дихаємо повітрям, маємо питну воду, родючі ґрунти і щедрі моря.

Ці складні екосистеми не можна замінити ; вони – основа світової економіки, і, що найважливіше – нашого клімату. Без них життя, яким ми його знаємо, просто зруйнується.. У цей день (19 січня – прим. перекладача ) п'ятнадцять років тому, аби загострити увагу на цих критичних питаннях, я заснував фонд.

Наразі менше 3% всіх філантропічних вкладів спрямовані на захист нашої планети. Маючи таку незначну підтримку, не дивно, що лише приблизно 2% наших океанів і 12% наших земель офіційно захищені від інвазивної людської діяльності: комерційного рибальства, сільського господарства, лісозаготівлі та добування енергії.

Знову ж таки, лише 3% від усіх філантропічних надходжень йдуть на захист нашого ЄДИНОГО дому – планети Земля. Сьогодні у «LDF» (Leonardo DiCaprio Foundation – фонд, який актор створив у 1998 році. –  прим. пер екладач а ), ми досягаємо відчутних результатів з більш ніж 70 партнерами в 40 країнах, й у всіх 5 океанах.

Працюючи з інноваційними суспільними організаціями та лідерами, ми швидко надаємо фінансову допомогу, необхідну для збільшення масштабів їхньої діяльності. За останнє десятиліття ми видали прямі гранти проектам, які розширюють природоохоронні зони на суші та у морі, які захищають знакові види, які знаходяться під загрозою зникнення, і підтримали місцеві громади у боротьбі проти корпоративних посягань на їхніх землях.

Однак ця кількість повинна рости, і з вашою допомогою та партнерством, так і буде! Щедрість – це ключ до нашого майбутнього. Тому сьогодні я радий оголосити про нові інвестиційні зобов’язання сумою понад 15 млн доларів США, які спрямовані на пришвидшення реалізації найновіших проектів зі стійкого розвитку та збереження природи у всьому світі.

Яскравим прикладом зміни клімату та охорони навколишнього середовища є наш грант для «Rainforest Action Network» (природоохоронна організація з США, місія якої полягає у захисті лісів, їх жителів та екосистем – прим. перекладача ) та їх партнерів на місцях, щоб захистити останні тропічні ліси на індонезійському острові Суматра. За останній рік, жахливі пожежі по всьому острові продукували щодня стільки викидів вуглецю, ніж повсякденне функціонування всієї економіки США.

У спробі захистити тропічні ліси, які залишилися , – життєво важливі легені нашої планети – наш фонд фінансує кампанію «Rainforest Action Network» по збереженню 6,5 млн акрів землі від інвазивного та руйнівного виробництва пальмової олії. Аналогічну діяльність ми проводимо в Амазонських тропічних лісах в Еквадорі, де підтримуємо альянс «Ceibo Alliance», який намагається зупинити несамовитий і нищівний видобуток нафти, що отруює їхні землі та громади.

У Сполучених Штатах ми співпрацюємо з «Solution Project» у напрямі розвитку чистої енергетики і підтримки місцевих зусиль по здійсненню цих проектів в своїх громадах. У наших морях ми співпрацюємо з «Google», «Oceana» і «SkyTruth», з метою підтримати «Global Fishing Watch» − революційно нову платформу, яка активно контролюватиме і сприятиме припиненню руйнівного надмірного вилову риби.

Крім того, ми знову скеровуємо наші зусилля на захист території, яка за розмірами дорівнює штату Небраска, в Індійському океані біля берегів Сейшельських островів, які є домівкою для життєво необхідних морських жителів . Уявіть собі, чого можна досягти, заручившись ще більшою кількістю партнерів і створюючи альянс з багатьма із присутніми в цій кімнаті. Скільки можна зробити, якщо працювати разом?!

З вашою допомогою, ми можемо швидко визначити і профінансувати найінноваційніші та найефективніші проекти з найвищим потенціалом у запобіганні кризі, яка перед нами. Коли я озираюся, я з оптимізмом сподіваюся, що наша здатність об’єднати найбільш значущих і впливових голів планети може привести до глобального переходу, необхідного для захисту нашого суспільства і нашого природного світу.

Завдання, яке стоїть перед нами, вимагає, щоб кожен з нас вживав заходів. Ми зобов'язані зробити це для себе, але що важливіше – для майбутніх поколінь, які розраховують на нас.

Це витяг з промови, виголошеної Леонардо ДіКапріо на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 19 січня 2016.

Більше матеріалів про природоохоронну діяльність ДіКапріо читати за посиланнями:  ДіКапріо отримав нагороду за боротьбу зі зміною клімату «Я вважаю, що всі люди у світі сьогодні мають бути зосереджені на екологічних проблемах». Інтерв’ю з Леонардо ДіКапріо Леонардо ДіКапріо призначений представником ООН зі зміни клімату Непальські тигри будуть врятовані?

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна
Редактор: Вікторія Горбай

Поділитись в соціальних мережах: