strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Щоб захистити коралові рифи, Гаваї хочуть заборонити хімічні сонцезахисні засоби

Гаваї Сонцезахисна хімія, яку змиває море з любителів пляжу, вибілює корали, затримує їх ріст, іноді – повністю вбиває.

Фото: CC BY 1.0 US Geological Survey

Якщо ви прямуєте на Гаваї чи в який-небудь інший тропічний рай, щоб набратися сонця, вам, можливо, захочеться відмовитися від сонцезахисних засобів. Так, це суперечить всьому, що нам казали про необхідність використовувати багато засобів для захисту шкіри від небезпечного ультрафіолетового проміння, але зараз дослідження показують, що використання косметики від сонця може завдавати серйозної шкоди тропічним кораловим рифам.

Сенатор Уїлл Есперо  (Will Espero)  у січні представив у державному конгресі законопроект, який заборонятиме сонцезахисну косметику, що містить оксибензон та октиноксат (хіба за медичними приписами) на Гаваях . Есперо доводить, що заборона вкрай необхідна для підтримання здоров’я коралових рифів   а рифи приваблюють туристів, необхідних Гаваям.

Ці креми та лосьйони містять хімічні чи мінеральні фільтри, щоб блокувати сонячне опромінення. Хімічні фільтри спричиняють більше шкоди, коли потрапляють у воду під час плавання, серфінгу, підводної рибалки та навіть при використанні душів на пляжі. Дослідники виміряли рівень оксибензону у гавайських водах, який у 30 разів вищий, ніж визнаний безпечним для коралів.

Читати також:  Різноманіття жителів рифів під загрозою: вина людства?

Як доповідають у Міністерстві землі та природних ресурсів, ці хімічні речовини спричиняють каліцтва в коралових личинках, роблячи їх нездатними плавати, розселятися і формувати нові коралові колонії . Вони також підвищують швидкість знебарвлення коралів. Це ставить здоров’я коралового рифу під ризик і зменшує його стійкість до кліматичних змін.

Читати також:  США офіційно заборонили шкідливі пластикові мікросфери

На законопроект Есперо вельми вплинуло дослідження про гальмування росту коралів Крейга Даунса  (Craig Downs)  з лабораторії з питань навколишнього середовища (Haereticus Environmental Laboratory), що у Вірджинії. Даунс каже: «Оксибензон вбиває корали. Він перетворює їх на зомбі, якщо не вбиває відразу. Він робить їх стерильними, і ви не отримуєте коралового поповнення».

Кораловий світ на Гавайях

фото: sharktourshawaii.com

Така проблема існує не лише на Гаваях. Приблизно 80 відсотків коралів у Карибському морі загинули протягом останніх 40 років. Це результат дії багатьох факторів, таких як температурні аномалії, надмірний вилов риби, коралові хижаки, прибережні стоки, забруднення з круїзних та інших суден, які впливають на здоров’я коралів . Але серйозним фактом залишається те, що майже 14 тисяч тонн сонцезахисної косметики (за приблизними оцінками) змивається щорічно у світовий океан.

Не дивно, що Есперо зустрів протидію з боку виробників такої косметики, таких як L’Oreal, представники якого стверджують, що докази недостатньо сильні, щоб виправдати подібну заборону. Але Есперо переконаний, що громадська підтримка на його боці.

Його цитує журнал Scientific American: «Адвокати та науковці на нашому боці. Рибалкам, власникам човнів, морякам, ентузіастам океанічних видів спорту, операторам океанських турів та дослідникам навколишнього середовища потрібен океан для відпочинку і роботи. Ми матимемо опонентів, але і прибічників також».

Якщо вам цікаво, як у такому разі не обгоріти на сонці, загляньте до посібника щодо засобів від сонця 2016 року робочої групи із захисту навколишнього середовища і скористайтеся порадою: «Сонцезахисний крем має бути останнім пристановищем». Використовуйте одежу (з довгими рукавами або ж зі спеціальним ефектом захисту від опромінення), тінь, сонцезахисні окуляри і обмежуйте час перебування на сонці.

Кетрін Мартінко (Katherine Martinko)

Читати також:  Еко-дайвінг: ефект повного занурення

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Кочержинська

Редактор: Олена Чиганенко

Поділитись в соціальних мережах: