strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Танення морських льодовиків у Арктиці збільшує викиди вуглекислого газу

Арктична тундра Дослідження, проведене Лундським університетом, доводить, що викиди метану з арктичної тундри збільшуються під час танення льодовиків в Арктиці. Коли мікроорганізми оживають у раніше замерзлій землі, вони утворюють метан, який у свою чергу спричиняє підвищення температури.

Зміни в Північному Льодовитому океані можуть впливати навіть на екосистему далеко в глибині суходолу, — розповідає Франс-Жан Парментьє, головний автор дослідження та дослідник кафедри фізичної географії та екосистем із Лундського університету.

Припущення такого зв’язку були й раніше, але в дослідженні, опублікованому в науковому часописі "Geophysical Research", нарешті це довели.

Морські льодовики відбивають величезну кількість сонячного світла, тим часом як відкрита вода, навпаки, поглинає його. Тому зменшення морських льодовиків призведе до підвищення температури в районах навколо північного полюсу.

Морські льодовики

— Навіть якщо багато інших досліджень раніше доводили, що танення льодовиків впливає на життя в морі, існує лише декілька дослідів, що показують, як саме це впливає на екосистему в прилеглих районах. Наше дослідження доводить, що ми не можемо вивчати море та суходіл відокремлено для виявлення наслідків зміни клімату в Арктиці, —пояснює Франс-Жан Парментьє.

Франс-Жан Парментьє та дослідники зі США та Нідерландів дослідили зв’язок між метановими викидами та таненням льодовиків за допомогою складних комп’ютерних моделей. Моделі імітували вплив викидів метану в арктичній тундрі на льодовики, що тануть, підвищення температури на суходолі та зміну кількості опадів.

Танення арктичних льодовиків — це один із найбільш видимих наслідків зміни клімату, що має величезний вплив на арктичний клімат. З 1990-х років Арктика втрачала льодовики з непомірною швидкістю — в середньому 14 відсотків за кожні 10 років. При подальшому зменшенні льодового масиву температура в Арктиці все зростатиме, як і метанові викиди , — розповідає Франс-Жан Парментьє.

Арктика раніше і тепер

Читати також:  Швидке танення Арктики може стати бомбою з годинниковим механізмом

Наступний крок для дослідників — проведення вимірювань у реальному середовищі. Результати досліджень сприяють кращому прогнозуванню того, як зміна клімату впливає на нашу планету, та звертають увагу на необхідність швидкої протидії цьому.

Читати також:  Дослідники спостерігають танення вічної мерзлоти

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: