strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи може твій гамбургер вбити білого ведмедя?

Твій гамбургер та білі ведмеді Фото білого ведмедя, що пливе на шматку криги у відкритому океані, є найкращою ілюстрацією до проблеми зміни клімату. Лише після того, як природне середовище проживання білого ведмедя почало буквально танути на наших очах, ми усвідомили, наскільки сильно впливають парникові викиди на живих істот, з якими ділимо світ. Близько 8,6 мільйонів акрів льоду зникають за рік, і ці цифри продовжують зростати, як і температура на планеті.

Багато хто наводить ці факти, говорячи про важливість зменшення викидів парникових газів. І снує думка, що скоротити викиди вуглецю людство може двома способами: відмовившись від автомобілів та економлячи електроенергію. Хоч ці методи справді діють, існує ще один: неймовірно простий, але надзвичайно ефективний. Це ваша дієта.

Читати також: Що треба їсти, щоб менше забруднювати планету? М'ясо призводить до зміни клімату: їж зеленіше

Тваринництво більше, ніж будь-яка інша галузь господарства, відповідальне за величезні обсяги вирубки лісів й викидів парникових газів . Проте багато хто не бачить зв’язку між м’ясом у своїй тарілці та білим ведмедем, що дрейфує десь у Північному Льодовитому океані.

Білі ведмеді на краю загибелі

Вирубка лісів та домашня худоба

Сьогодні на планеті проживає близько семи мільярдів людей, і ця цифра значно зростатиме протягом найближчих років. Нагодувати таку кількість населення не так просто. Особливо з огляду на те, що тваринництво стає усе більш поширеним видом сільського господарства та потребує значної площі земель та водних ресурсів.

Близько 33% орних земель відведено на вирощування корму для худоби, до того ж зі зростанням попиту на м’ясо все більше територій використовуватимуться з цією метою. Прикро, але площа орних земель не збільшується, зате вирубка лісів задля території для вирощування корму зростає.

Вирубка тропічних лісів Амазонії ставить під загрозу майбутнє південноамериканського континенту

Вирубка тропічних лісів

За даними організації Rainforest Trust, вирубка тропічних лісів та збільшення викидів парникових газів є причинами потепління в Арктиці. Не менше 25% викидів вуглецю в атмосферу спричинені безпосередньою діяльністю людини. Це значно більше за викиди вуглецю від вантажних та легкових автомобілів, поїздів і літаків разом узятих.

Читати також:  Тропічні ліси – на краю загибелі Папа Франциск: «Руйнація тропічних лісів – це гріх!»

Тропічні ліси Південної Америки, що займають таку ж площу, що й Німеччина, Бельгія, Голландія і Франція разом узяті, були знищені, щоб виростити на цих землях сою (майже 85% якої йде на корм для худоби). Тож те, чим ми харчуємось, є неймовірно важливим для середовища.

Викиди парникових газів та тварини

Близько 35% світових викидів метану виникають з відходів домашньої худоби. Тварини в системі сільського господарства виробляють у 131 раз більше відходів, ніж усе населення планети. Через це фермерські господарства не мають іншого вибору, окрім як зберігати їх просто неба у гігантських вигрібних ямах, що виділяють тонни двоокису вуглецю, метану та інших парникових газів в атмосферу.

Коли ви підрахуєте кількість органічного палива, що використовується в процесі роботи фермерських господарств, забою худоби та транспортування, то побачите, що одна калорія тваринного білка вимагає щонайменше дев'яти калорій органічного палива.

Підрахувавши кількість відходів, спричинених виробництвом продукції тваринного походження, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FАО) зробила висновок, що тваринництво відповідальне за 14,5% викидів парникових газів на планеті. Інші організації, такі як Worldwatch Institute, назвали ще більшу цифру – 51 відсоток .

З цього можна зробити висновок, що тваринництво відіграє значну роль у створенні викидів парникових газів, а отже, є однією з причин глобальної зміни клімату.

Яким чином це впливає на білих ведмедів?

Білі ведмеді живуть у Північному Льодовитому океані та знаходять у ньому усе необхідне для існування. Але оскільки природне середовище білого ведмедя зазнає руйнувань через глобальне потепління, їм стає все складніше добувати собі їжу. За даними Національної федерації дикої природи, скорочення полярної льодової шапки поблизу районів, багатих на рибу, впливає на харчування і розмноження тюленів, якими, у свою чергу, харчуються білі ведмеді.

Якщо тюлені зникнуть, білі ведмеді почнуть їсти дельфінів, морських птахів та, як це не сумно, навіть один одного.

Читати також:  Внаслідок зміни клімату білі ведмеді змушені їсти дельфінів

Багато тварин потонуть внаслідок танення криги . Коли лід відступає, він створює великі прогалини між крижаних пластів, внаслідок чого море стає ще бурхливішим. Через те, що білим ведмедям доведеться плавати на великі відстані, почастішають випадки утоплення.

Білі ведмеді частіше тонутимуть

Вчені припускають, що у випадку подальшого підвищення температури в Арктиці дві третини світової кількості білих ведмедів можуть зникнути з лиця землі впродовж цього століття . Деякі вчені навіть говорять, що зміна клімату може призвести цей вид до повного вимирання ще до 2020 року.

Читати також:  Шосте масове вимирання вже почалось, і винні у цьому ми

Допомога білим ведмедям починається з вашої тарілки

Здатність бачити зв'язок між тваринництвом та викидами парникових газів є першим кроком до усвідомлення того, як наша дієта може допомогти чи зашкодити природі. На жаль, не лише білі ведмеді, а й багато інших тварин змушені страждати через наші харчові звички, але є й хороша новина – ми всі можемо допомогти їм, переглянувши свій раціон. Чи знаєте ви, що відмовившись від м’яса, ви можете вдвічі скоротити свій вуглецевий слід? Досить потужна штука!

Читати також:  Мобі: врятуйте планету від потепління

Для КліматІнфо переклала та підготувала  Ірина  Іванова 

Редактор:  Катерина  Буряк  

Поділитись в соціальних мережах: