strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Наука не допомагає у вирішенні проблем змін клімату, або чому науки ніколи не буває достатньо

science and climate Нещодавно світ побачила п'ята доповідь Міжурядової групи експертів зі змін клімату (МГЕЗК). У ній ішлося про подальший розвиток кліматичної науки та зазначалися основні кліматичні прогнози, до яких слід готуватися людству у найближчій перспективі. Як свідчать дані доповіді – кліматична криза стає все більш реальною та неминучою. Більшість учених сходяться на думці, що проблема реальна, серйозна і значна частина кліматичних змін, що відбулися за останні десятиліття, спричинені діяльністю людини.

Читайте також У вчених більше немає сумнівів, що зміни клімату викликані людиною

Учені застерігають, що зараз ми знаходимося усе ще на небезпечному шляху, і наголошують, що планета і надалі буде потерпати від забруднення навколишнього середовища минулими поколіннями. Одним з наслідків цього може стати підвищення температури повітря на 2 градуси за Цельсієм. Тому необхідність зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу нині важлива як ніколи. Разом з цим людство має вчитися адаптуватися до суттєвих природних змін.

Читайте також 14 фактів, які варто знати про зміну клімату 

Але нічого не можливо вдіяти, лише запитуючи, чи ці невтішні прогнози дійсно мають вплив на спільноту, адже наука і досі не запропонувала достатньо дієвих заходів щодо запобігання кліматичним змінам. Але яка саме наука нам потрібна? Ось три можливі напрямки:

1. Перше правило клубу з кліматичних змін: ніколи не кажи про зміни клімату.

Або принаймні не керуйся лише ними. Зміни клімату потрібно розглядати у контексті інших важливих подій . Наприклад, для дрібних фермерів точкою відліку можуть бути такі питання: як пори року змінилися з часом та як ці зміни впливають на сільське господарство зараз. А для політиків це можуть бути можливості працевлаштування та створення матеріальних благ, забезпечення динамічного розвитку сільськогосподарського сектора, запобігання виведення страхування або захисту економіки від втрати ВВП через стихійні лиха.

2. Розпочинати потрібно з дій.

Наука повинна закликати до рішучих дій , а не просто розповідати страшні історії про вже існуючі наслідки зміни клімату. Як зазначила нещодавно голова ]]> GCCA ]]> (англ. Global Climate Change Alliance - Альянс із глобальних змін клімату) Келлі Рігг (англ. Kelly Rigg), ми витрачаємо занадто багато часу на те, щоб населення усвідомило реальність кліматичних змін (так, це відбувається, це згубно, ми спричинюємо ці зміни, і всі вчені згодні з цим) і занадто мало для того, що ми дійсно можемо зробити для запобігання ще більших проблем у майбутньому. Давайте просувати наш прогрес: щорічні інвестиції в зелену енергію становлять близько чверті трильйона доларів, лісове господарство починає розглядати рішення щодо отримання доходів від зменшення вирубування лісів, а кліматичні ризики відіграють все вагомішу роль у прийнятті важливих рішень у плануванні.

Читайте також Новий етап в кліматичній війні: П’ята експертна доповідь зі зміни клімату 

3. Думай як кліматичний скептик.

Кліматичні скептики у свій час мали неймовірно успішний вплив на суспільство і політичну думку (хоча і набагато меншу, ніж науковці). Прийшов час зрозуміти політику зміни клімату і знайти правильні площини для подальших дій з точки зору скептиків: зробити його реальним для життя людей, наголосити на перевагах життя зі зменшенням забруднення повітря, виграти на ідеї запобіжних заходів (ми це робимо, коли користуємось ременями безпеки), бути відвертими, повідомляючи про потенційні переваги глобального потепління, а також використовувати суспільні аргументи правосуддя, де вони матимуть свій вплив.

Цей заклик далеко не перший, але нова доповідь МГЕЗК, узгоджена з багатьма політичними лідерами у всьому світі, поклала початок остаточному розумінню, що кліматичні зміни відбуваються і саме ми спричинюємо їх. Решта залежить від нас.

Читайте також 7 дурниць, які кажуть про зміну клімату

Для КліматІнфо переклала Вікторія Сафонова

Редактор: Інна Лиховид

 

Поділитись в соціальних мережах: